بهار

و بالاخره بهار از راه می رسد.

و می دانم که دوباره زنده خواهم شد.

 زیبا ، شاد، پر قدرت.

جوان خواهم شد ، می دانم

دستان خسته ام را به سرپوش رازهایم می کشم و غمگنانه به حقیقت گریزناپذیری می نگرم که بی صدا مرا به سوی خود می خواند. تکرار و توهم همیشگی خنده و غریبه ای که تنها در کوله بار خاطرات و در دعاهای شبانه ام سنگینی می کند . می خواهم تمام خستگی هایم را بگذارم و بگریزم به سمتی که دیگران نرفتند. تا شاید دیگر غریبگی در جمع هم سوار بر سیلاب همیشگی نباشد. می خواهم بگریزم. به هر آنجا که تاریکتر ، تنهاتر ، کوچکتر، پایین تر،دورتر.آنجا که آدمی از شبهایش می گریزد و کسی نمی ماند که رازهایت را بشنود. دیگر از این دیوارهای پر گوش خسته ام. می دانی؟

------------

بی‌قرارم

می‌خواهم بروم

می‌خواهم بمانم

دارم در ترانه‌ئی مبهم زاده می‌شوم .

***

امروز هم کسی اگر صدایم کرد

بگو خانه نیست

بگو رفته است شمال

می‌خواهم به جنوب بیندیشم

می‌خواهم به آن پرنده‌ی خیس، به آن پرنده‌ی خسته ...

به خودم بیندیشم ...!

گاهی اوقات مجبورم حقیقتی را پس گریه‌های بی‌وقفه‌ام پنهان کنم

همین خوب است ...

همین خوب است!

سید علی صالحی

 

*******

گاهی که به گذشته این وبلاگ نگاه می کنم تمام خاطرات را ثبت شده می بینم. ولی این روز هایم با وجود زیبایی شگفت انگیزی که تجربه کردم پر از ابهام است. که گاهی در پس تمام لحظات دل انگیز، دلهره های بودن و انسان بودن به سراغم می آید.

این یکسال آنقدر در لحظه زیسته ام که وقت مرور گذشته ام را نداشته ام. پس می اندیشم . به کوچکترین لحظات روزهای  گذشته ام . به ده سال قبل  . . . به خودم . . . به او . . . به تو . . . و به آنها که بی وقفه چون پروانه ای در آنسوی دنیا بال زدند و من اینسو خنک شدم.

 هزار آفتاب خندان در خرام توست
هزار ستاره گریان
درتمنای من.


پ. ن.: این چند خط را اضافه کردم تا خاطراتی ثبت شود که هرگز بازگو نشد.

/ 2 نظر / 16 بازدید
اولین آلبوم موسیقی مجتبی جعفری منتشر شد!

پيشاپيش فرا رسيدن سال نو بر شما مباركباد عيدي مجتبي جعفري به همه هموطنان مهربان ايراني آلبوم جديد، فوق العاده زيبا و شنيدني قصه با صداي مجتبي جعفري http://honarblog.blogfa.com/post-1652.aspx جهت حمایت از این اثر، آن را دانلود و در وبلاگ/ وبسايت خود منتشر كنيد

آرش پورعلیزاده

نگفتمت وقتی که خاموشم تو دم مزن / می خواهم به رواج رویا و عدالت آدمی بیندیشم ... درود و عرض تبریک به مناسبت سال نود